PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nie mam studia. Mieszkam w Rumi a na sesji spotykam się z Wami w Waszych domach lub trójmiejskich plenerach. Bez problemu dojeżdżam do Redy, Wejherowa i okolic, do Trójmiasta – Gdańsk, Sopot, Gdynia a także na cały Półwysep Helski. Do 20km dojazd jest wliczony w cenę sesji, powyżej płatny 1zł/km.

To zależy. W sezonie zimowym znajdę dla Was termin praktycznie w ciągu kilku dni. W sezonach wiosenno-letnich najlepiej jak najszybciej gdyż terminy rozchodzą się w tempie ekspresowym. Na uroczystości rodzinne takie jak chrzest, roczek czy ślub z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Pytaj – nie gryzę : ) Być może będę miała wolny termin z dnia na dzień. 

Zapewniam, że każde mieszkanie się nadaje i już moja w tym głowa by wszystko pokazać jak najkorzystniej : ) Najczęściej fotografuję w salonie i w sypialni ale wszystko tak naprawdę zależy od światła. W każdym domku czy mieszkaniu jest kącik który możemy wykorzystać na sesji. Nie musicie mieć 200metrowego domu by sesja mogła się odbyć się u Was.  Fotografowałam także w malutkich mieszkankach w bloku i powstały piękne kadry – wówczas po prostu skupiam się na ciaśniejszych kadrach. 

Oczywiście! Możecie być spokojni. Naturalna fotografia nie oznacza, że zostawiam Was samych sobie. Podpowiadam Wam co będziemy robić i gdzie, sugeruję aktywności i ustawienia ale głównie zależy mi na Waszym komforcie więc nie będę Was układać w nienaturalne pozy. 

Przede wszystkim – dobrze się bawić! Zapomnijcie, że obok biega ktoś z aparatem. Nie myślcie o sesji jak o przykrym obowiązku tylko fajnej formie spędzenia czasu razem. Przytulajcie się, łaskoczcie, patrzcie na siebie i szalejcie. Pomyślcie jakie aktywności lubią Wasze dzieci, jak spędzacie czas razem.  Będę Wam podpowiadać co robić ale Wasze zaangażowanie jest istotne.

Spokojnie. Sama jestem mamą i rozumiem gorsze dni, humorki. Nie oceniam Was, jestem i wspieram. Jeśli maluch potrzebuje chwili przerwy to usuwam się w cień a za chwilę próbujemy jeszcze raz. Jeśli mimo naszych starań dokończenie sesji jest niemożliwe a nie mamy wystarczającego materiału spotkamy się raz jeszcze. Komfort dziecka jest najwazniejszy.

Przed sesją wpłacacie 100zł zadatku jako rezerwację terminu. Następnie do dnia sesji wybieracie pakiet i opłacacie różnicę przelewem na konto. Po sesji jest możliwość dokupienia dodatkowych ujęć oraz albumów.

Maksymalnie do 3 tygodni od sesji otrzymujecie mailowo link do galerii ze zdjęciami do wyboru. Zdjęcia w galerii są już obrobione. Tam wybieracie zdjęcia zgodnie z Waszym pakietem a ja Wasz wybór widzę u siebie i po tym zamawiam dla Was odbitki oraz albumy. Zdjęcia przekazuję elektronicznie od razu po Waszym wyborze, na odbitki trzeba poczekać ok tygodnia.

Nie ma takiej możliwości. Przekazuję tylko pliki obrobione gdyż obróbka jest integralną częścią mojej pracy i a poddane autorskiej obróbce zdjęcie jest produktem finalnym. Surowy plik RAW jest tylko półproduktem którego nie udostępniam. 

– doświadczenie i umiejętności fotografa, 

– czas spędzony na sesji oraz przy edycji zdjęć, 

– konsultację przed sesją – co i jak przygotować,

– dojazd do 20km od Rumi,

– amortyzację sprzętu,

– koszty prowadzenia działalności – podatek oraz ZUS. 

Jeśli umówiliśmy się w plenerze a pogoda spłatała nam figla – jak najbardziej. Zastrzegam jednak, że chmury nie są wystarczającym powodem ; ) Ulewa, śnieżyca, zamieć – już tak. Na sesji nie musi świecić słońce – chmury są również bardzo fotogeniczne, zapewniam!  Jeśli coś Wam wypadło – covid, choroba, inne losowe sytuacje – wszystko rozumiem ale jestem też mamą i przedsiębiorcą – muszę zorganizować sobie opiekę na dziećmi i przełożyć inne zobowiązania – poinformuj mnie więc proszę jak najszybciej(a nie na godzinę przed sesją) o zaistniałej sytuacji. Z pewnością się dogadamy i ustalimy nowy termin : ) 

Oczywiście! Zaproszenie jest w cenie wybranego przez Was pakietu, nie doliczam dodatkowych kosztów. Pełen cennik dostępny jest w zakładce oferta. 

 

 

Jak sama nazwa mojej firmy wskazuje – to fotografia naturalna : ) Jeżeli w dniu sesji zdarzą Wam się wypryski, siniaki – usunę je, bez problemu. Nie świadczę jednak usługi retuszu – nie wyszczuplam, nie powiększam, nie dodaję, nie odejmuję, nie prasuję ubrań. 

sesja rodzinna nad morzem

Jeśli nie znalazłaś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie zapraszam do kontaktu.