Sesja noworodkowa bliźniąt, Trójmiasto

Sesja noworodkowa bliźniąt, Trójmiasto

Sesja noworodkowa bliźniąt, Trójmiasto

Jestem zdania, że nie wyznaczając sobie nowych wyzwań stoimy w miejscu i nie rozwijamy się. Na 2021 rok zaplanowałam sobie więc kilka sesji – dla własnego rozwoju, sprawdzenia się, utwierdzenia w przekonaniu co robię dobrze i nad czym muszę popracować. Jedną z takich sesji wymarzonych była domowa sesja noworodkowa bliźniąt.

Nigdy nie sądziłam, że ten temat do mnie powróci w moim życiu zawodowym, ze kiedyś dane mi będzie wykonać taką sesję. Gdy byłam małą dziewczynką i chodziłam do podstawówki, do równoległej klasy uczęszczały bliźniaczki… i był to dla mnie kosmos! Zawsze marzyłam o siostrze a  o takiej podobnej do mnie to już w ogóle! Zawsze wyobrażałam sobie, że bliźnięta łączy szczególna więź…  Chyba stąd moje zainteresowanie tematem i dlatego też dziś zapraszam Was na…

przepiękną, wzruszającą historię o podwójnej miłości.

a nawet...potrójnej <3

sesja noworodkowa bliźniaków Trójmiasto

Był piękny lutowy poranek. Zadzwoniłam pod odpowiedni numer na domofonie i choć w odpowiedzi usłyszałam płacz to wiedziałam, że będzie to wyjątkowe spotkanie…I tak też się stało.  Ale nie może być inaczej jeśli spotyka się tak dobre i wrażliwe dusze. Dziękuję kolejny raz Helenie i Wojtkowi za wpuszczenie mnie do swojego świata, pełnego miłości, dobra i ogromnej wrażliwości. Dziękuję za możliwość wykonania tej sesji, która zostanie we mnie na długo. 

Obawy przed sesją domową

Często słyszę od świeżo upieczonych mam, że nie decydują się na sesję noworodkową bo boją się, że dzieci nie będą w humorze, że będą płakać, że nic nie wyjdzie a w ogóle ich mieszkanie nie nadaje się na sesję zdjęciową. Nic bardziej mylnego. Zawsze uspokajam – na sesji jestem tyle czasu ile potrzebujecie. Nigdy nie wychodzę bo minęła godzina. Rozumiem, że dzieci płaczą, mają gorsze momenty, potrzebują utulenia, nakarmienia i przebrania. Jestem mamą – te tematy nie są mi obce, spokojnie! 

 

A co ze starszym rodzeństwem?

Podobnie jeśli w sesji uczestniczy starszak – to dla niego też niecodzienne wydarzenie, że do domu przychodzi obca ciocia z aparatem. Dlatego też dużo żartujemy i zawsze na sesji podążam za dziećmi. Próbuję przekonać by wykonały zdjęcie np rodzicom same, rozmawiam o ulubionych bajkach i staram się je poznać. Przede wszystkim też – do niczego nigdy dzieci nie zmuszam. Podpowiadam, zagaduję – nigdy jednak nie robię zdjęć na siłę. Nie i kropka. Moją dewizą jest to by sesja była dla wszystkich przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Tak też było i tym razem – ze starszym bratem dziewczynek – Gabrysiem, o którym nie możemy zapomnieć : )  

Było trochę rozmów o Psim Patrolu, trochę skoków, całusków i…smiesznych min. A na koniec  kilka ujęć Mamy, Taty i dziewczynek a dumny starszy brat miał odpoczynek : ) 

Jak przebiega sesja noworodkowa bliźniąt?

Tak samo jak każda inna sesja noworodkowa : )  Na takiej sesji wykonuję ujęcia dzieci razem by pokazać wyjątkowość ich relacji oraz kazdego malucha osobno. Robię zdjęcia detali – małych rączek, nóżek, nosków – bez tego nie ma sesji noworodkowej.

Jeśli w sesji uczestniczy starsze rodzeństwo  zawsze też je angażuję w ujęcia. Jest dużo przytulasków, łapania za nóżki, rączki. Tak naprawdę to dzieci, te starsze pokazują nam dokąd i w jakim kierunku zmierza sesja. One prowadzą i dyktują ujęcia. Zawsze jadę na sesję z pewnym planem i założeniem (stąd moja prosba do Was o podesłanie kilku ujęć mieszkania) ale w rzeczywistości kończy się to tak, że nie wykonuję połowy ujęć które chciałam a mam za to cała stertę pięknych ujęć, takich Waszych, indywidualnych, dokładnie takich jak to…

sesja noworodkowa bliźniąt Trójmiasto

Jeśli któryś ze strachów towarzyszy i Tobie przed sesją to…odpuść. Wyluzuj. Nie stresuj się! Pomyśl sobie, że sesja trwa chwilę i że przychodzi do Was dawno nie widziana koleżanka z która możesz ponarzekać na trudy nocnego wstawania lub zapytać o  trapiące Cię sprawy. Wiem, że boli, ze się nie wysypiasz, ze może nie czujesz się ze sobą jeszcze zbyt dobrze po porodzie. Ale pamiętaj… to wszystko jest moment. Jutro Twoje maleństwa nie będą już takimi maluchami. Zapisz ten ich najpiękniejszy, najczulszy czas razem na zdjęciach bo to już nigdy się nie powtórzy. 

A jeśli masz jeszcze wątpliwości spójrz jeszcze raz na te zdjęcia:

Jeśli myślisz o podobnej sesji zapoznaj się z działem 

Jeśli chcesz poznać więcej historii zajrzyj do działu 

Chcesz zarezerwować swój termin lub o coś dopytać? 

Domowa sesja noworodkowa bliźniąt
Trójmiasto, Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *