Domowa sesja ciążowa, Trójmiasto

Domowa sesja ciążowa, Trójmiasto

Sesja ciążowa w domu - Trójmiasto

Domowa sesja ciążowa jest świetną alternatywą dla studyjnych, pozowanych kadrów gdzie przyszła mama przebierana jest w kolorowe suknie, wianki i inne akcesoria. Ponieważ bardzo bliskie jest mi hasło 'im mniej tym więcej’  taką też zasadę wplatam w  moją fotografię. W związku z tym bardzo mnie cieszy, że coraz więcej z Was również podziela to zdanie – szczególnie w fotografii i decydujecie się by wykonać sesję brzuszkową w domu.

Niewątpliwą zaletą sesji domowych jest fakt, że…nie musicie nigdzie jeździć ; ) To ja odwiedzam Was w Waszym miejscu – tam gdzie czujecie się spokojnie i bezpiecznie. Wazne też jest to, że nikt nie będzie miał takich samych kadrów jak Wy. Wasz dom, mieszkanie jest częścią Was, Waszej rodziny i podkreśla wyjątkowy i indywidualny charakter Waszej sesji.

 

sesja ciążowa Rumia Reda Wejherowo

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Wszystko zależy od Twojego samopoczucia i tak naprawdę wielkości brzuszka. Odradzam jednak zwlekanie z sesją do ostatnich dni bo…zwyczajnie możemy nie zdążyć gdyż lokator brzuszka będzie się spieszył na świat ; ) Pod koniec ciązy też nie zawsze czujemy się dobrze, jest nam ciężko, zatrzymujemy wodę w organizmie i może być gorzej z naszym samopoczuciem.

Dlatego też najlepiej na sesję umówić się w okolicy 7/8 miesiąca. Przyszłe mamy mają wtedy jeszcze sporo siły i czują się atrakcyjnie. W związku z tym napisz do mnie ok miesiąc/dwa przed planowanym spotkaniem  by wspólnie ustalić dogodny termin. : )

Czy moje mieszkanie nadaje się na sesję ciążową?

Wiem, że to częsta obawa ale spokojnie – każde mieszkanie nadaje się na sesję. Ja jadąc do Was do domu jedyne o co się martwię to światło gdyż fotografuję w świetle zastanym. Nie martwcie się jeśli macie małe mieszkanko – wówczas wykonujemy więcej ciasnych, przytulaśnych kadrów. Posiadam sprzęt, który umożliwia mi pracę w mniejszych pomieszczeniach oraz umiejętność wchodzenia w ścianę, szafę, na krzesła i kanapy ; ) Odwiedzam różne miejsca – fotografowałam i w wielkich nowoczesnych domach oraz malutkich mieszkankach w starym budownictwie i wiecie co jest kluczem do udanej sesji? Wy i Wasze emocje a nie otoczenie. Pamiętajcie o tym.  Już moja w tym głowa by wszystko wyszło na sesji jak najkorzystniej :  ) 

Przede wszystkim – ważna uwagi sprawa – zawsze, w każdym miejscu znajdzie się kącik warty sfotografowania: może być to blisko okna, wygodna kanapa a może Wasza ściana wspomnień pełna zdjęć? 

Zawsze przed sesją wysyłam Wam poradnik jak przygotować mieszkanie, co będzie nam potrzebne i co dobrze założyć – nigdy nie zostawiam Was z przygotowaniem do sesji brzuszkowej samych. Jestem, doradzam i tłumaczę. Proszę Was również o kilka ujęć by sprawdzić jak pada światło i zaplanować sobie scenariusz sesji. 

Co założyć na domową sesję brzuszkową?

Ponieważ domowa sesja ciążowa to nie miejsce na wielkie strojne suknie załóż więc to, w czym czujesz się swobodnie – tunikę, sukienkę, legginsy. Twój komfort jest najwazniejszy. Nie posiadam mobilnej garderoby gdyż zależy mi by każda sesja była indywidualna a nie powtarzalna a przyszłe mamy prezentowały się w takich samych strojach. 

Co do kolorów – rozejrzyj się po Waszym mieszkaniu i barwach jakie Was otaczają. Na zdjęciach pięknie prezentują się kolory ziemi(i cicho się przyznam, że to moje ukochane barwy) takie jak musztarda, karmel, butelkowa zieleń a także wszelkiego rodzaju szarości, beże i pastele. Jeśli w sesji bierze udział przyszły tata – polecam założyć koszulę, koszulkę polo lub t-shirta – byle bez duzych nadrukow.  Jeśli w sesji będzie też uczestniczyć starsze rodzeństwo postaraj się by Wasze stroje były spójne. Unikajcie dużych wzorów i jaskrawych kolorów które niepotrzebnie odwrócą uwagę od tego co najważniejsze – od Was i Waszych emocji.

 

Załóżmy, że...

...nie masz pomysłu co ubrać? Napisz do mnie! Podeślę Ci inspiracje a w poradniku otrzymasz informacje co dobrze się ze sobą komponuje. Jestem od tego żeby Ci pomóc. Nie krępuj się!
I mi i Tobie zależy by na sesji wszystko wypadło jak najlepiej a sesja brzuszkowa swoim efektem zachwyciła wszystkich dookoła : )

Jak przebiega sesja ciążowa i ile trwa?

Bez wątpienia sesja to niecodzienne wydarzenie i może Was stresować. Nie przychodzę do Was z zegarkiem w ręku i nie wychodzę gdy czas minie. Wiem, że potrzebujecie chwili by zaufać, otworzyć się i lepiej poznać. W czasie spotkania dbam o naturalną luźną atmosferę, dużo żartujemy i rozmawiamy. Pomyślcie, że przyszła do Was dawno niewidziana koleżanka – to Was trochę rozluźni. Jeśli w sesji uczestniczą dzieci – skupcie się na nich a nie na aparacie wcelowanym w Waszą stronę : ) 

Przez cały czas trwania sesji jestem z Wami – rozmawiamy, śmiejemy się a zdjęcia „robią się same”. Nakierowuję Was i podpowiadam ale nie ustawiam w sztuczne i nienaturalne pozy. Pamiętajcie – kazdy czuły gest, który wyjdzie od Was jest na wagę zlota. Wasze zaangażowanie jest nieocenione : ) 

Na sesji wykorzystujemy kilka pomieszczeń w Waszym domu – najczęściej jest to salon i sofa się w nim znajdująca oraz sypialnia i duże łóżko a sama sesja trwa ok 1,5h : ) 

 

sesja brzuszkowa Rumia

Sesja ciążowa w domu

ma być dla Was fajną formą spędzenia czasu razem i niezapomnianą pamiątką. Zrobię wszystko by przebiegła ona w naturalnej, nieskrępowanej atmosferze. Wykonam zdjęcia rodzinne, z przyszłym tatusiem, samego brzuszka i Twoje indywidualne. Jeżeli masz jakieś wymarzone kadry które chciałabyś odtworzyć – powiedz mi o tym.

A jeśli jest coś co Cię niepokoi, o co chciałabyś zapytać zapraszam do kontaktu. Jestem po to by wykonać dla Ciebie piękna pamiątkę z tego wyjątkowego czasu oczekiwania na Wasze maleństwo.

Do zobaczenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *